Коли мова йде про звичайні оптичні контактні лінзи (скорочено – КЛ) чи про кольорові, які можна купити тут – http://www.linza.com.ua/uk/color, підбір їх у будь-якому випадку складається з восьми основних етапів.
1. Огляд органів зору дитини за допомогою щілинної лампи. Він потрібен, аби виключити ймовірність захворювання переднього відтинку ока. Така патологія – протипоказання для використання засобів контактної корекції зору.
2. Визначення параметрів кожного органу зору для вибору пробної лінзи: діаметру рогової оболонки й КЛ, радіуса кривизни рогівки на кератометрі й базової кривизни оптики.
3. Визначення клінічної очної рефракції для встановлення оптичної сили контактних лінз.
4. Проведення офтальмоскопії, яка має виявити неоптичні причини погіршення зору.
5. Примірювання засобів контактної корекції, визначення положення й рухливості даної продукції, гостроти зору.
6. Уточнення кінцевої оптичної сили КЛ.
7. Остаточне визначення моделі.
Аби переконатися, що вибір зроблений правильно, треба приміряти кілька контактних лінз різного дизайну. Кінцевим варіантом має стати пара, яка забезпечує оптимальне центрування, рухливість, максимальну чіткість зображення й комфортність. М’який засіб контактної корекції зору повинен прилягати до рогової оболонки дитячого ока щільніше, ніж у дорослого. Це потрібно, аби уникнути випадання виробу та його втрати.
Коли лінзи підібрані, офтальмолог має проінструктувати маленького пацієнта та його батьків щодо правил носіння оптичної продукції й догляду за нею. Крім того, він повинен бути впевненим, що за потреби дорослі зуміють зняти КЛ із очей дитини.
До обов’язків лікаря належить:
Ціна на таку продукцію не залежить від того, для дітей чи для дорослих її купують.
Источник: http://www.linza.com.ua/uk/color